Zaznacz stronę

OBRÓBKA I RETUSZ ZDJĘĆ

Obróbka i retusz zdjęć Gdynia Gdańsk Sopot

Zamień dobre w doskonałe

Obróbka i retusz zdjęć są konieczne, jeśli zależy Ci na tym, by zdjęcie wyglądało PRO. Kolory, balans bieli, kadrowanie – to tylko początek. Dzięki profesjonalnym programom graficznym i umiejętnościom oraz wiedzy grafika, nawet nienajlepiej wyglądające zdjęcia można przekształcić na świetne. Retusz potrafi wydobyć piękno fotografowanej osoby lub przedmiotu i ukryć mankamenty. Korekcja niedoskonałości, drobnych i większych wad jest możliwa! Z jej dobrodziejstw korzystają już nie tylko ikony mody i celebryci – równie praktyczne zastosowanie ma w biznesie, a nawet w życiu codziennym.

Kolor
ma znaczenie

Nawet najnowszej generacji aparat fotograficzny nie odgadnie zamysłu fotografa. Zrobisz zdjęcie dobrej jakości, ciekawie skomponowane, ale trudno jest uchwycić dokładnie taką tonację barw, jaką odbiera ludzkie oko. W przypadku branży modowej i fotografii produktowej może to być problematyczne.

Obróbka i retusz rozwiążą Twoje problemy z tonacją fotografii.

Poprawianie
niedoskonałości

Retusz bywa konieczny nie tylko w przypadku mankamentów ludzkiej urody. Mogą go wymagać również fotografie przedmiotów, wnętrz lub produktów. Z pomocą wiedzy, technologii i doświadczenia poprawiamy małe i duże niedoskonałości, niezależnie od ich charakteru.

Retusz rozwiąże Twoje problemy z niedoskonałościami.

Estetyka
porywa tłumy

Estetyka w fotografii zajmuje bardzo ważne miejsce. Choć fotografia biznesowa lub produktowa nie kojarzy się ze sztuką, oczekuje się od niej, by pozytywnie oddziaływała na zmysły odbiorcy. To właśnie od wartości estetycznych zależy, czy zdjęcie się podoba odbiorcom, czy też nie.

Obróbka i retusz podniosą wartości estetyczne Twoich zdjęć.

Co oferujemy w ramach
usługi obróbki zdjęć?

Korekcja kolorów

Poprawimy tonację, skorygujemy nasycenie barw i ustawimy prawdiłowy balans bieli.

Szparowanie

Usuniemy niechciane tło z dowolnego zdjęcia przedmiotu lub osoby.

Kadrowanie

Wykadrujemy fotografię, dzięki czemu uzyska atrakcyjną kompozycję i wartości estetyczne.

Retusz

Usuniemy wszelkie niedoskonałości fotografowanych osób lub przedmiotów.

Efekty

Dodamy odbicia, refleksy lub cienie, dzięki czemu fotografia stanie się ciekawsza dla odbiorcy.

Obróbka i retusz obejmują niezwykle szeroki zakres czynności, które podniosą wartości estetyczne Twoich zdjęć. Czy ulepszanie fotografii jest ważne? Jeśli weźmiemy pod uwagę czołowe zadanie, jakie fotografia pełni – przemawia do zmysłów odbiorcy, wywołuje określone emocje, zachęca do nawiązania relacji – to odpowiedź na to pytanie staje się jasna. Lubimy to, co ładne – i tym oczekiwaniom powinna sprostać również Twoja fotografia.

Jeśli głównym obiektem Twoich zdjęć są osoby, możesz skorzystać z ulepszania w postaci usuwania skaz, redukcji przebarwień lub usuwania blizn. Możesz też uzyskać ciekawe efekty dzięki fotomontażom, kolażom, konwersji na zdjęcie czarno – białe lub stylizacji w określonej konwencji.
Co jeszcze możemy dla Ciebie zrobić? Dodać napisy lub znaki wodne, wykonać retusz starych fotografii, przygotować zdjęcie do wydruku w określonym przez Ciebie formacie. Możliwości są wręcz nieograniczone!

CENNIK OBRÓBKI ZDJĘĆ

*podane ceny są cenami netto. Przedstawiona oferta cenowa ma charakter informacyjny i nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Art.66 par.1 Kodeksu Cywilnego.

Przy większej ilości zdjęć do obróbki – powyżej 5 sztuk – istnieje możliwość negocjacji cen!

Od czego zależy cena obróbki zdjęć?

Głównym czynnikiem, wpływającym na koszt wykonania Twojego zlecenia, jest czas, potrzebny na retusz i obróbkę. Ten z kolei zależy od dwóch elementów: jak wygląda powierzona nam fotografia i jakich efektów oczekujesz. Niektóre czynności wykonuje się relatywnie szybko, inne wymagają szczególnej precyzji, przez co stają się czasochłonne. Niezależnie od zakresu naszych prac – gwarantujemy Ci najwyższą dbałość o spełnienie Twoich oczekiwań.

W jakim formacie dostarczać nam zdjęcie?

Najlepiej, jeśli będzie to .raw. Dlaczego? Pliki .raw, jak z angielskiego nazwa sugeruje, to pliki surowe, nie przetworzone i zawierające znacznie więcej informacji, niż klasyczne .jpg. Dzięki temu ze zdjęcia w takim formacie jesteśmy w stanie „wyciągnąć” znacznie więcej! Taki plik nie jest skompresowany i jest surowym zapisem z matrycy aparatu. Dlatego, pracując na plikach .raw, możemy wydobyć z nich więcej niż z klasycznego, już skompresowanego pliku .jpg
Pamiętaj – w swoim aparacie cyfrowym możesz ustawić zapis zdjęcia zarówno do pliku .jpg jak i .raw. Choć pliki .raw są „cięższe” i zabierają więcej miejsca na karcie pamięci, to warto to zrobić.

Jak szybko realizujemy usługę obróbki zdjęć?

Zazwyczaj w ciągu kilku dni roboczych – w zależności od ilości zdjęć, zakresu prac i czasu, jaki musimy poświęcić na każde z nich. Obróbka i retusz nigdy nie są zadaniem wykonywanym machinalnie – wymagają zaangażowania, gdyż każde zdjęcie jest inne. 
W każdym przypadku dokładamy wszelkich starań, aby sprostać Twoim oczekiwaniom w 100%.

Czy wykonujemy fotomontaż?

Tak! Jednak ze względu na indywidualny charakter takiego zamówienia, jest ono wyceniane jednostkowo – w zależności od efektu, jaki chcesz uzyskać i tym samym, zakresu pracy i czasu, jaki musimy poświęcić, aby temu sprostać.

Nie tego szukasz?

Jesteśmy otwarci na wyzwania i niestandardowe pomysły. Skontaktuj się z nami i porozmawiaj o swoich fotografiach.
Razem znajdziemy najlepsze rozwiązanie!